enviSENS - nízkonákladová měřící jednotka kvality ovzduší

enviSENS - nízkonákladová měřící jednotka kvality ovzduší

Senzorická jednotka enviSENS pro monitorování koncentrací prachu, NO2, CO, O3 a dalších plynů.

KATALOGOVÝ LIST    TECHNICKÝ LIST

 

 

  enviSENSE   enviSENSE   enviSENSE   enviSENSE    

 

 

Produkt enviDUST se stává produktem enviSENS v momentě, kdy přistupuje požadavek na měření dalšího plynu. Teoreticky lze do jednotky nainstalovat senzory pro velké množství plynů, nicméně z praktického hlediska má pro obce význam NO2, méně pak CO, což jsou dva plyny, které jsou významné z pohledu znečištění automobilovou dopravou. Po důkladném otestování senzorů od několika výrobců jsme se rozhodli enviSENSE osazovat senzory od francouzské firmy Cairpol. Tyto senzory jsou dražší než řada běžně dostupných senzorů, nicméně poskytují věrohodnější data než senzory od jiných testovaných výrobců. Pro všechny senzory včetně námi vybraných platí, že postupem času odchází elektrolyt senzoru a snižuje se jeho citlivost. Po 12 – 18 měsících je nutné provést jeho výměnu.

Pro dosažení co nejpřesnějších naměřených dat každou jednotku před expedicí kontrolujeme a kalibrujeme pomocí souměření s referenční/ekvivalentní měřící jednotkou. Tento úkon je potřeba zajistit i po ročním provozu, resp. při výměně senzoru v jednotce. 

Hlavní přednosti

  • Kvalitní prachoměrný senzor poskytující výsledky blízké výsledkům z referenčních stanic
  • Nízké pořizovací náklady v porovnání s referenčními nebo ekvivalentními metodami
  • Kompaktní jednotka s variabilní možností instalace (např. na zem, na zeď, na stožár, apod.)
  • Možnost vytvoření lokálních měřících sítí
  • Nízké provozní náklady
  • Modulární jednotka s možností výběru rozličných senzorických jednotek od různých výrobců
  • Online zasílání naměřených dat pomocí technologie

Měřící síť

K instalaci měřící sítě doporučujeme kombinovat levnější, pouze prachoměrné jednotky enviDUST a dražší, více parametrů měřící jednotky enviSENS. Ne na všech bodech měřící sítě je nutné měřit NO2, jelikož hodnoty se například v rámci jedné komunikace procházející městem nijak zásadně neliší. Doporučujeme zbudovat měřící síť primárně z jednotek enviDUST a tu dle potřeby podpořit instalací jednotek enviSENS osazenou senzory na měření NO2 nebo/a CO.

 

UKÁZKA Z VÝSTUPU MĚŘENÍ SENZORICKOU JEDNOTKOU

Ukázka grafu naměřených hodnot NO2 (7denní řada, 10min intervaly) v rozhraní envitechMULTISENSE

Ukázka z měření senzorickou jednotkou

Poznámka: Produkt enviSENS je totožná „krabička“ plně osazená všemi řídícími a přenosovými prvky jako enviDUST. enviSENS se de facto skládá z produktu enviDUST a přidaného (přidaných) senzoru(ů) na měření dalších plynů.

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti