enviDUST - monitor prachu ve venkovním ovzduší

enviDUST - monitor prachu ve venkovním ovzduší

Senzorická jednotka pro monitorování prachu (PM10, 2.5 a 1)

Prašnost je pro většinu měst a obcí základním parametrem hodnocení kvality ovzduší. Produkt enviDUST je senzorizká jednotka k měření koncentrací prachových částic v ovzduší. enviDUST měří prašné částice PM1, PM 2,5 a PM10. 

V senzorické jednotce enviDUST je nainstalován kvalitní prachoměr od firmy Plantower. Životnost prachoměru (a analogických senzorů obecně) je cca 12 měsíců, poté se zhoršuje citlivost senzoru a data přestanou mít vypovídající hodnotu. Prachoměr samotný však není zásadní položkou v ceně senzorické jednotky, jeho každoroční výměna je snadná a ekonomicky nenáročná.

Každá senzorická jednotka enviDUST je před expedicí kontrolována a nastavena pomocí souměření s referenční/ekvivalentní měřící jednotkou. Více informací naleznete v katalogovém listu.

 

KATALOGOVÝ LIST    TECHNICKÝ LIST

Hlavní přednosti

  • Kvalitní prachoměrný senzor poskytující výsledky blízké výsledkům z referenčních stanic
  • Nízké pořizovací náklady v porovnání s referenčními nebo ekvivalentními metodami
  • Kompaktní jednotka s variabilní možností instalace (např. na zem, na zeď, na stožár, apod.)
  • Možnost vytvoření lokálních měřících sítí
  • Nízké provozní náklady
  • Ekonomická a snadná repase zařízení po 12 měsících provozu
  • Online zasílání naměřených dat pomocí technologie

Měřící síť

K instalaci měřící sítě doporučujeme kombinovat levnější, pouze prachoměrné jednotky enviDUST a dražší, více parametrů měřící jednotky enviSENS. Ne na všech bodech měřící sítě je nutné měřit NO2, jelikož hodnoty se například v rámci jedné komunikace procházející městem nijak zásadně neliší. Doporučujeme zbudovat měřící síť primárně z jednotek enviDUST a tu dle potřeby podpořit instalací jednotek enviSENSE osazenou senzory na měření NO2 nebo/a CO.

UKÁZKA Z VÝSTUPU MĚŘENÍ SENZORICKOU JEDNOTKOU

Ukázka grafu naměřených hodnot PM 1, PM 2,5 a PM 10 (7denní řada, 10min intervaly) v rozhraní envitechMULTISENSE

Ukázka z měření senzorickou jednotkou

Poznámka: Produkt enviDUST je de facto podmnožinou produktu enviSENS. enviSENS je totožná „krabička“ plně osazená všemi řídícími a přenosovými prvky jako enviDUST. enviDUST se enviSENSem stává v momentě, kdy přistupuje požadavek na měření dalšího plynu.

Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti