Zpět

Zaměřeno na lokální topeniště: Měření kvality ovzduší ve vybraných lokalitách Kraje Vysočina

Přidáno: 3. 7. 2023 11:34:39 Počet shlédnutí: 385

03 Červenec 2023

Projekt „Měření kvality ovzduší ve vybraných lokalitách Kraje Vysočina zaměřené na vliv lokálních topenišť“ vznikl na základě Výzvy č. SGS-2 „Svalbard“, Lokální topeniště jsou v Kraji Vysočina dlouhodobě hlavním zdrojem znečištění ovzduší. Vysoké ceny energií trend lokálního vytápění tuhými palivy v poslední době ještě umocňují. Tento projekt navazuje na více než desetileté měření kvality ovzduší v rámci projektů ISKOV I., ISKOV II. Nositelem projektu je Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě a partnerem firma ENVItech Bohemia s.r.o., renomovaný dodavatel měřící techniky.

Zaměřeno na lokální topeniště: Měření kvality ovzduší ve vybraných lokalitách Kraje Vysočina

Hlavním cílem předkládaného projektu je proměření vlivu lokálních topenišť na znečištění ovzduší v obcích, které byly z dlouhodobých měření vybrány jako nejproblematičtější, a jejich srovnání s pozaďovými oblastmi v rámci území Kraje Vysočina.

Celý článek si můžete přečíst zde: https://www.kr-vysocina.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450008&p1=122604&id=4121247

 

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti