Tel. +420 257 312 750

CZ EN SK

Anemometry

5 položek

Anemometr (z řeckého anemos = vítr), nebo větroměr je přístroj pro měření rychlosti proudění anebo rychlosti a směru proudění. V meteorologii se používají anemometry k měření rychlosti větru anebo rychlosti a směru větru. Rychlost větru se standardně měří v 10 metrech nad zemí.

Nabízíme různé druhy anemometrů nebo meteokompletů:  

Ultrasonické anemometry
pracují na principu šíření a odrazu zvukových vln od různě hustých vrstev. Jejich výhodou je absence točivých částí, čili chybí mechanické převody, ve kterých se ztrácí část energie a které jsou zdrojem poruch (choulostivá ložiska, omezená možnost vytápění jako ochrany proti námraze atp.). Náš sortiment produktů je velmi široký, proto nás neváhejte kontaktovat v případě zájmu o zařízení, které níže není uvedeno. 

Mechanické anemometry: Energie větru se přenáší na konstrukci, kterou vítr otáčí, rotuje či vychyluje z ustálené polohy. Mezi mechanické anemometry patří miskové anemometry (Robinsonův kříž), lopatkové anemometry, anemometry s výkyvnou deskou.

Meteokomplety: Profesionální stanice s více senzory (MetPak) - snadná instalace stanice, monitorujte více parametrů počasí, UV odolné materiály senzorů, konfigurovatelné možnosti senzoru meteorologické stanice nebo Kompaktní meteorologické stanice (MaxiMet), které jsou lehké, bezúdržbové, nákladově efektivní, snadno použtelný SW, robustní konstruce, ..

 

Výrobce:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit: