Tel. +420 257 312 750

CZ EN SK

Vítejte na našich stránkách!

  • SR30-M2-D1 pyranometer
  • AQ Guard Ambient
  • Mas-Q-Check
  • PMFT 1000
  • team
  • Předchozí
  • Další

NOVINKY

URBIS SMART CITY FAIR od 2.-4.9. 2020

Počet shlédnutí: 278

URBIS SMART CITY FAIR od 2.-4.9. 2020 Právě vystavujeme na URBIS SMART CITY FAIR od 2.-4.9. 2020 (Výstaviště Brno) a rádi Vás na našem stánku přivítáme ???? Pavilon E I.patro / stánek 11

Čtěte více...

Co dýcháme? Kvalitu ovzduší v Olomouci teď sledují odborníci i v rámci vědeckého projektu

Počet shlédnutí: 679

Co dýcháme? Kvalitu ovzduší v Olomouci teď sledují odborníci i v rámci vědeckého projektu Další krok k lepšímu životnímu prostředí udělalo město Olomouc ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). V areálu Střední školy polytechnické v Rooseveltově ulici přibyla vysoce funkční a citlivá měřicí technika. S její pomocí mohou odborníci získat přesná data a analyzovat, jaké zdroje znečištění ovlivňují ovzduší v Olomouci a jaká lze tedy případně učinit opatření ke zlepšení stavu.

Čtěte více...

Provoz poklesl, emise nikoli. Zákazy starých dieselů nemají smysl, zní z Německa

Počet shlédnutí: 773

Emise oxidů dusíku, kvůli nimž byl do některých ulic v Německu zakázán vjezd dieselům neplnícím emisní normu Euro 6, v souvislosti s opatřeními proti koronaviru neklesly tak, jak se očekávalo. Politici nyní zpochybňují legitimitu takových zákazů.

Čtěte více...

DEN ZEMĚ - 22. dubna

Počet shlédnutí: 783

DEN ZEMĚ - 22. dubna Den Země je den věnovaný Zemi. Každoročně koná 22. dubna. Svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí.

Čtěte více...

Nejvíce obětí covid-19 bylo v Evropě v nejznečištěnějších oblastech

Počet shlédnutí: 716

Naprostá většina obětí covid-19 v Evropě byla do půlky března v pěti oblastech, které měly nejvíce znečištěné ovzduší oxidy dusíku a panovaly v nich špatné rozptylové podmínky. Uvádí to výzkum univerzity Martina Luthera v Halle Wittenbergu, na který v pondělí upozornil The Guardian. List zdůraznil, že z toho nelze vyvozovat, že znečištění je důvodem úmrtí.

Čtěte více...