LYZIMETRICKÉ TECHNIKY UGT

LYZIMETRICKÉ TECHNIKY UGT

Nabízíme možnost dodávky lysimetrů společnosti UGT, která nabízí řešení na míru pro váš výzkumný projekt. Tato společnost se zaměřuje na speciální měřicí techniky v kombinaci s vysoce inovativními a špičkovými produkty celosvětových partnerských společností. V případě pedologických, hydrologických a souvisejících vědeckých otázek nás prosím kontaktujte. Každý projekt je jedinečný a vyžaduje kompatibilní měřicí techniku.

 

Aplikace lyzimetrů
Lyzimetrické experimenty jsou vhodnou metodou pro stanovení proměnných vodní bilance. V kombinaci s měřením srážek je možné přímo vypočítat rychlost evapotranspirace pomocí zaznamenané změny hmotnosti váženého lyzimetru. Lyzimetrické experimenty se používají ke zkoumání vodní bilance ekosystémů nebo využití vody v plodinách u plodin krmených deštěm. Lyzimetry vybavené sběrným systémem výluhu umožňují kvantitativní a kvalitativní (v laboratoři) průzkum prosakující vody. 
Lyzimetry mohou být dále vybaveny dalšími senzory, jako jsou tenzometry, sondy půdní vlhkosti, teploměry a sací sondy, které umožňují zkoumání fungování a mechanismů ekosystémů. Výsledky lze přenést z malých do velkých měřítek. Vzhledem k možnosti dlouhodobého terénního průzkumu za daných podmínek lokality lze lyzimetrické experimenty použít k odvození prohlášení o vodní bilanci za určitých klimatických scénářů. Společným výzkumným cílem je také srovnání několika stejných lyzimetrů v oblastech s různými povětrnostními podmínkami nebo srovnání různých půdních typů nebo různé vegetace za stejných povětrnostních podmínek v delším časovém období. Tyto výzkumy poskytují základ mnoha modelům pro odhad účinku změny klimatu, šíření kontaminace v půdě nebo úspěšnosti sanačních opatření.

Oblasti použití
Lyzimetrické experimenty lze provádět v laboratoři nebo v terénu. Typickými oblastmi použití jsou zemědělské lokality, lesní lokality, skládky, krajina po těžbě a také kontaminovaná místa, která potřebují sanaci. Pro statisticky ověřená tvrzení se doporučuje kombinace několika lyzimetrů. V autonomních UGT-lyzimetrických stanicích vyrobených z PE-HD lze sestavit až 4 lyzimetry. Pro větší testovací sestavy lze kombinovat několik stanic nebo jsou také možné velké lyzimetrické systémy postavené s betonovými suterény. Velikost půdních monolitů se může lišit od velmi malých rozměrů (95 cm² plochy, méně než 1 m hloubky) až po velké lysimetry (2 m² plochy, až 3,5 m hloubky). Pro lokační výzkumné cíle je nutné zkoumat nenarušené půdní monolity. Patentovaná technologie UGT-Excavation Technology zajišťuje nedestruktivní hloubení půdního monolitu s minimálním dopadem na životní prostředí.

Lyzimetrické experimenty lze také provádět v laboratoři. Za definovaných a řízených okrajových podmínek je možné zkoumat chování přirozených půd nebo vegetací za zvláštních podmínek prostředí, stejně jako fyzikálně-hydrologické půdní vlastnosti ručně dovážených půd nebo procesy distribuce (kontaminujících) látek, přemísťování a vyplavování.

 

PROSPEKT

 



Nový dotaz k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti